Lidhje Martesore Kosove

Gazeta online Veriu. Zoran Zaev për mediat greke: Një pjesë e Marrëveshjes së Prespës ngrin. Kosova dhe Sllovenia – dy Ngjarje, dy Rrugë, dhe sfida të ndryshme Thesis Kosova, nr. A e keni menduar ndonjëhere se c'farë duhet për të gjetur dashurinë e jetës?. Disa prej “mendjendriturëve dhe të famshmëve” të shoqërisë sonë, kanë zgjedhur që në vend të lidhjes martesore dhe të formimit të familjes së mirëfilltë, të krijojnë lidhje të bashkëjetesës, dhe rrjedhimisht atë po e shohin si strehë zavendësuese të familjes, ëmbëlsinë dhe prehjen e së cilës nuk e shihjuan. Gratë e privilegjuara të botës arabe, qofshin anëtare të familjes mbretërore, apo pjesë e familjeve me lidhje të forta politike, ia kalojnë në shumë mënyra më keq nga të gjitha. (Shih: Deklaratën e Përgjithshme mbi të Drejtat e Njeriut) Ajo është njësia shoqërore më e vogël e përbërë nga dy ose me shumë persona të cilët kanë midis tyre lidhje martesore, gjaku ose birësimi, që jetojnë në të njëjtin mjedis social për një kohë relativisht të gjatë, si dhe kanë marrëdhënie kulturore dhe. Kerkoj femer per lidhje serjoze jetoj ne greqi admin February 25, 2019 Per momentin femra mundesishte te jet nga rethi beratit dhe te jet na mosha 25 deri ne 30. Ndonëse shumë njerëz kanë lidhje të kënaqshme, ndonëse pa seks, sipas Keogh, është më mirë që të flitet me një ekspert në fillim, lidhur me një terapi seksuale, shkruan noa. - Për porositjen e certifikatës mbi aftësinë martesore nuk është e nevojshme prania e partnerit, i cili banon në Zvicër. Nje 25 Vjecare: Kerkoj Nje Mashkull Per lidhje Martesore. Një burim i afërt me çiftin ka thënë: "Eva dhe Ryan janë ndier gjithmonë si një çift i martuar. Pas këtij lajmi doli një tjetër, që zbulon tradhtinë e Robertit kësaj here. Search the history of over 376 billion web pages on the Internet. 168 likes · 1 talking about this. Kush e ndjen veten. 2005/20 PËR NDRYSHIMIN E RREGULLORES SË UNMIK-ut NR. “Krenar për vendin tim, Urime Kosove! Zoti i bekoft Shqiptaret ”, shkruan ai. Dasma e Vitit – Priyanka Chopra dhe Nick Jonas sollën magji me ceremoninë martesore By Prive KlanKosova on Dhj 05, 2018 Nick Jonas dhe aktorja e famshme indiane Priyanka Chopra, janë martuar dy ditë më parë dhe imazhet e para nga dasma tashmë janë publike. Prandaj lidhja e tij me Kosovën nuk është vetëm lidhje emocionale (lidhje martesore) por është relacion i njohur me zhvillimet në vendin në të gjitha sferat e politikës, diplomacisë, ekonomisë etj. Procedura per lidhje martese (celebrim) prane sektorit konsullor te ambasades midis dy shtetasve shqiptare eshte si me poshte: Secili nga bashkeshortet e ardhshem duhet te paraqese: certifikate per lidhje martese (leje martese) si dhe certifikate lindjeje per lidhje martese, te leshuara nga zyra e gjendjes civile te njesive te tyre te banimit. George ka raportuar tashmë që Brad Pitt të marrë përsipër rolin e dados ndërsa do t’i kërkojë ish-presidentit amerikan, Barack Obama, të bëhet kumbara i fëmijëve të tyre. Xhandarmëria me të cilën kishte lidhje personale u bë pikënisje e forcimit të pushtetit të Zogut. Faleminderit. Ishte burre i mire, me gjendje te mire ekonomike, ndonese ne moshe 59-vjecare. Djellza Jaremhoroz está en Facebook. Mirepo edhe nese nuk ka ndonje serioz mos me shkruani sepse nuk kam koh per avetura. Williams, 103, dhe Willie Williams, 100 vjeç, nga Karolina e Veriut kanë festuar përvjetorin e martesës së tyre duke bërë një festë të madhe me vajzat dhe mbesat e tyre. Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Rajoni dhe Bota, Ekonomia, Sporti, ShowBizi, Mjekësia dhe Teknologjia ne kohen reale Lajmet Sot. Lidhje serioze martesore Jam nje femer beqare 53 vjece, dhe kekoje Per lidhje serioze nje mashkull te moshes 50- 58 vjec. Bej lidhje martesore "Shqipri Kosove", Kukësi, Kukës, Albania. Dhe, ne momentin qe numri i tyre ishte i sigurte, njerezit primitive formuan tribu, te cilave u qendronin shume. eri bashkëshort është shtetas i hua. 7% të njerëzve kanë bërë lidhje martesore për herë të tretë. Përndryshe, Epstein është edhe profesor, autor librash dhe gazetar. Vendi klasik ku duhet mbajtur unaza martesore është gishti i katërt i dorës së majtë. Pas këtij lajmi doli një tjetër, që zbulon tradhtinë e Robertit kësaj here. • Certifikata e lindjes dhe martesës e cila dëshmon se paku 3 vite lidhje te vlefshme martesore me shtetasin e Kosovës. Facebook omogoča ljudem, da delijo, ter. "Duhet të jenë të martuar sepse avokatët pa eksperiencë për jetën martesore, nuk mund të trajtojnë si duhet rastet e divorcit. Nëse prindërit e tyre nuk janë ndarë asnjëherë, kjo u ndihmon edhe fëmijëve të tyre të kenë lidhje martesore më të shëndetshme. Skënderbeu, nga ana e tij, bëri lidhje të tjera martesore. info ka mësuar arsyen e ndarjes së çiftit të famshëm, e cila në fakt ka të bëjë me tradhtinë martesore që thuhet se Nora i ka bërë Robertit. Numri i identitetit është numri unik i papërsëritshëm, që i caktohet çdo shtetasi shqiptar, shtetasi të huaj, si dhe çdo personi pa shtetësi, me qëndrim të përkohshëm/të përhershëm, me lidhje të caktuara ekonomike nga shërbimi gjendjes civile. Trupat kombëtare. Dua lidhje serjoze Përshëndetje, jam Rozana 45 vjeçe, menaxhoj biznesin tim familjar e rregullt dhe e kompletuar për një ngrohtësi shpirtërore. Prandaj lidhja e tij me Kosovën nuk është vetëm lidhje emocionale (lidhje martesore) por është relacion i njohur me zhvillimet në vendin në të gjitha sferat e politikës, diplomacisë, ekonomisë etj. Nëse përfituesi (Ministria e Drejtesise) vendosë që të lejojë marrëveshje paramartesore 9 te cilat duhet te kodifikohen ne ligjin per familjen) dhe, në këtë mënyrë, lejon marrëveshje kontraktuale për rregullimin e pasurisë martesore të “ndarjes së të mirave materiale”, kjo gjë duhet të pasqyrohet në Ligjin për. Gazeta online Veriu. Reperi kosovar Getinjo është njëri prej artistëve më aktiv në rrjete sociale. Join Facebook to connect with Lidhje Sekrete and others you may know. 02/L-121 PËR VENDBANIMIN DHE VENDQËNDRIMIN Kuvendi i Kosovës, Në mbështetje të Kreut 9. Ditën e sotme u bë i ditur lajmi se Ministrja e Arsimit, Besa Shahini do kurorëzohej në martesë këtë fundjavë me deputetin e Kosovës, Dardan Molliqaj (). martesore, në fragmentet më tipike të saj, doli edhe më në pah fytyra 'shqiptare' e diskriminimit brenda familjes që, ndërsa ka një kolorit të vetin, nuk ndryshon shumë nga ato që evidentohen edhe nga studime të vendeve të tjera. 1 në trevat Shqiptare. Futbollisti spanjoll, Iker Casillas, në ceremoninë e tij martesore që do të mbahet në muajin… Mourinho: Kritikët s’kanë lidhje me futboll. Sections of this page. 1 GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / Nr. Dekada më parë, veç njohjeveve në shkollë, lagje apo ambiente pune një nga format e lidhjeve dhe kurorëzimit me martesë ishte mblesëria. Mund të ndiheni i/e rezervuar edhe nëse jeni vetëm, por njësoj ndiheni, mbas edhe më keq, edhe nëse jeni në lidhje me person të gabuar. Stolie Buzi pretendon se borxhin e kanë shlyer, por Ridvani dyshonte se mes nuses së tij dhe Fatjonit kishte një lidhje jashtë martesore, që mund të jetë një nga pistat e indicjes për ta rrëmbyer dhe zhdukur 29-vjeçarin. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në deklaratën e policvisë së Kosovës. Sipas këtij ligji (që sipas shiave është në përputhje me transmetimin e tyre për islamin shiit), është e lejuar martesa e përkohshme me marrëveshje gojore edhe atë në kohëzgjatje prej disa minutave e deri në vdekje. info ka mësuar arsyen e ndarjes së çiftit të famshëm, e cila në fakt ka të bëjë me tradhëtinë martesore që thuhet se Nora i ka bërë Robertit. Vajzat kerkojne djem ne shkoder. “Prej të paktën një viti, Nora është në lidhje jashtëmartesore me njërin prej avokatëve më të njohur në Kosovë dhe kjo është arsyeja e ndarjes”, citohej në rrëfimin e një miku të ishçiftit, i publikuar pothuaj në të gjitha portalet. Atij i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Stolie Buzi pretendon se borxhin e kanë shlyer, por Ridvani dyshonte se mes nuses së tij dhe Fatjonit kishte një lidhje jashtë martesore, që mund të jetë një nga pistat e indicjes për ta rrëmbyer dhe zhdukur 29-vjeçarin. Seksologu gjerman, Volkmar Sigusch ka qenë një nga mendimtarët më të mëdhenj të periudhës së revolucionit seksual të viteve ’60. 02/L-121 PËR VENDBANIMIN DHE VENDQËNDRIMIN Kuvendi i Kosovës, Në mbështetje të Kreut 9. Dhe nga kjo përgjigje e shpejtë, stuhia e kaluar përballë syve të shejtanit, nuk mund të jetë e justifikuar për një lidhje martesore edhe pse ndryshon feja në mes bashkëshortëve, sado. Njoftim i rëndësishëm i Ambasadës Shqiptare në Greqi: pin. Dua një lidhje të fshehtë dhe të më ndihmojë nga ekonomija se jam zero. Marsida Qatja ka patur një lidhje jashtë martesore me 38-vjeçarin që mbeti i vrarë, Dritan Haxhollin. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve. Në lidhje me këtë çështje dhe me mënyrën se si zhvillohet veprimtari e diasporës shqiptare pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, do të na njoftojë më tepër aktivisti i diasporës shqiptare në Zvicër z. 7% të njerëzve kanë bërë lidhje martesore për herë të tretë. Ai, si burri në moshën më të madhe, mbante dhe përgjegjësinë e kryefamiljarit. Ngjarja ndodhi ne shtepine e nje gruaje, me te cilen viktima kishte pasur lidhje jashte –martesore. Gjate nje bisede shoqerore ne lidhje me virgjerine ishin disa ato qe konfirmuan kete qe vajzat ne keto vende, pra me besim te forte mysliman dhe me ligj te Sharia-s kur krijojne lidhje dashurore (jo martesore) kryejne marrdhenie ne anus qe mos prekin virgjerine. eri bashkëshort është shtetas i hua. Dhurata martesore. Rrefime27 shtator 2018 Me 40 femra burri ka lidhje intime, kete e zbulova permes telefonit te tij dhe kur i thash per kto…! Une Jetoj me Burr dhe 2 Femi qe Vite jemi te Martuar, Burri im qe prej ne fillim te Marteses Ton me ka Tradhtuar, ne at kohe kur e kam marr Vesh une kam kan ne fund te shtatzanies te femies se pare kshtu qe thojsha qe mos te ndahem se ndoshta ka Gabuar. Jam 52 vjeç, kush kërkon të bisedojmë bashkë, kam lënë numër telefoni: 0688850485. “Prej të paktën një viti, Nora është në lidhje jashtëmartesore me njërin prej avokatëve më të njohur në Kosovë dhe kjo është arsyeja e ndarjes”, citohej në rrëfimin e një miku të ishçiftit, i publikuar pothuaj në të gjitha portalet. Gratë e privilegjuara të botës arabe, qofshin anëtare të familjes mbretërore, apo pjesë e familjeve me lidhje të forta politike, ia kalojnë në shumë mënyra më keq nga të gjitha. Përshëndetje, Jam një djalë 33 vjecar, i paraqitshëm dhe serioz. Përshëndetje, jam një çun nga Shkodra quhem Genti sapo kam ardhur nga Italia dhe kërkoj të lidheem me një femër për tu njohur se këtu në Shqipëri nuk njoh femra. Dilni shpesh për drekë me njëri-tjetrin dhe njihni shijet reciproke në ushqime dhe kafe Merrni borxh objekte nga tavolina e tjetrit dhe mbështeteni tek ai në. Çifti ka marrë masat e jashtëzakonshme për të mbajtur jetën e tyre private sa më të sigurt dhe sa më larg nga publiku. Ngjarja ndodhi ne shtepine e nje gruaje, me te cilen viktima kishte pasur lidhje jashte –martesore. Bej lidhje martesore "Shqipri Kosove", Kukësi, Kukës, Albania. Ky zakon ka filluar tek egjiptianet, sepse ata besonin qe nje vene ne doren e majte, qe ndodhej pikerisht ne gishtin e katert, kishte direkt lidhje me zemren. Në kohën e luftës së famshme dhe tragjike të Trojës, ajo ishte përherë e angazhuar në mbrojtje të grekëve luftëtar dhe merrte pjesë në prurjen e shumë vendimeve të rëndësishme për luftën. Afrimi më parë ishte i martuar e kishte fëmijë, e gjithashtu kishte jetuar një kohë të gjatë me këngëtaren dhe aktoren Emine Toska, shkruan Gazeta NewBorn. Ritet e para martesore Martesat e hershme ishin shume te ndryshme nga ideja e sotme e martesave. Afrimi më parë ishte i martuar e kishte fëmijë, e gjithashtu kishte jetuar një kohë të gjatë me këngëtaren dhe aktoren Emine Toska. “Prej të paktën një viti Nora është në lidhje jashtëmartesore me njërin prej avokatëve ndër më të njohurit në Kosovë dhe kjo është arsyeja e ndarjes. Pershendetje te Gjitheve***Femrave dhe Meshkujve pa dallim moshe dhe feje pa dallim statusi qe kan qellime serioze qe jan kerkim Fatit kerkim Shpirtit Binjak mos Hezito Fatin Kerko shkruaj ketu Bindu dhe Beso****VEREJTEJE i Lus Personat e Martuar mos te shkruajn vetem personat qe kan Qellim Martesen dhe me Kriju Familje ju pres me kenaqesi diskrecioni i plot per gjdo person te dhenat e juaja. Zenuni Tezë Masteri Page 7 HYRJE Martesa është një ndër institucionet e lashta, e gjithsesi një ndër fenomenet më të rëndësishme shoqërore dhe juridike, është një lidhje midis një burri e një gruaje që kanë zotësinë e veprimit. Një burim i afërt me çiftin ka thënë: “Eva dhe Ryan janë ndier gjithmonë si një çift i martuar. Ne Kosov kto shrbime i ofrojn shoqatat e sigurimeve qoft edhe te jashtme t cilat kan marr leje nga institucionet e Kosovs. Përzgjedhja dhe vendosja e lajmeve në këtë faqe përcaktohet automatikisht nga program kompjuterik. 02/L-121 PËR VENDBANIMIN DHE VENDQËNDRIMIN Kuvendi i Kosovës, Në mbështetje të Kreut 9. They are one of the most supported clubs in the world and also one of the richest. Janë botuar në Fletoren Zyrtare shtesat dhe ndryshimet në ligjin nr. australianislamiclibrary. Sa për kujdesin që tregonin ndaj meje, gjithçka e bënin ‘mirë’, me aq sa dinin në atë kohë. E nga këta janë: Naim Abazi dhe […]. Gjykim te Drejte dhe te Paanshem] te Kushtetutes ne lidhje nenit 6 (E drejta per nje proces te rregullt) te KEDNJ-se. Ish presidentja Atifete Jahjaga ka kohë që i ka dhënë fund lidhjes së saj martesore me Astrit Kuçin, ditën e djeshme qarkulloj lajmi se ajo është tashmë në një lidhje të re, shkruan GazetaBlic. Gazeta Express ka siguruar komunikimet e tij telefonike gjatë vitit 2013, nga të cilat del se "hoxha i devotshëm" që tani ndodhet në burgun e sigurisë së lartë në Gërdovc, kishte një lidhje jashtë martesore. Kush e ka thene se nje grua e martuar duhet te jete patjeter ne nje territor te shenjte dhe te pacenuar nga te tjeret? Qe ne kohet e hershme te artit te tradhetitse grate pelqenin te joshnin burrat dhe kjo tendence eshte rritur shume me epoken dixhitale. seksuale, moshës, gjendjes martesore, paaftësisë trupore ose mendore, kualifikimit ose mbi çfarëdo baze tjetër, e cila nuk është e lidhur me gjendjen e tyre shëndetësore. info ka mësuar arsyen e ndarjes së çiftit të famshëm, e cila në fakt ka të bëjë me tradhtinë martesore që thuhet se Nora i ka bërë Robertit. Pridruži se Facebooku in se poveži z Gezim Zymeri in ostalimi, ki jih poznaš. Dhe kjo doli nga goja e vete femrave. Gjatë martesës së tyre, palët nëpërmjet përpjekjeve të përbashkëta dhe të punës, kishin blerë disa pasuri të paluajtshme në disa lokacione të caktuara në disa vende, d. “Krenar për vendin tim, Urime Kosove! Zoti i bekoft Shqiptaret ”, shkruan ai. Përpara cdo lidhje edhe para martesore edhe jashtë martesore është një avanturë e hidhët e cila premton shumë, por sdhuron asgjë" Kthimi i virëgjërisë, përmes ndërhyrjeve kirurgjike, sipas priftit katolik. Ishte burre i mire, me gjendje te mire ekonomike, ndonese ne moshe 59-vjecare. Badoo është vendi ideal për njohje mes njerëzish në Gjermani për bisedë, argëtim, si dhe për takime! Nëse je në Berlin, takohu me dikë për kafe e një shëtitje nëpër një prej shumë galerive të artit. Ai, si burri në moshën më të madhe, mbante dhe përgjegjësinë e kryefamiljarit. Familja (lat. Disa prej “mendjendriturëve dhe të famshmëve” të shoqërisë sonë, kanë zgjedhur që në vend të lidhjes martesore dhe të formimit të familjes së mirëfilltë, të krijojnë lidhje të bashkëjetesës, dhe rrjedhimisht atë po e shohin si strehë zavendësuese të familjes, ëmbëlsinë dhe prehjen e së cilës nuk e shihjuan. Faktin se ai ka shërbyer në Kosovë e ka thënë vetë ai në deklaratën e tij pas emërimit ambasador në Kosovë. të paktën tre (3) vite ka lidhje martesore me shtetasin e Republikës së Kosovës; 1. Shtetësia ka ndikim në fitimin dhe mbrojtjen e të drejtave subjektive civile. Jam një zonjë nga Vlora 48 vjeçe banoj ne Tirane, jam e divorcuar me paraqitje dhe trup te mire. Maredhenia juridiko - martesore a) Kushtet substanciale per lidhjen e marteses Normat juridike te cilat rregullojne familjen ne cdo shtet, burojne nga rendi juridik i atij prandaj eshte e natyrshme qe per rregullimin juridik te marteses te zbatohet ligji i shtetesise , lex patriae , prandaj edhe legjislacioni shqiptar pranon parimin e mesiperm. Gjatë natës, Marsida me Dritanin kanë shkëmbyer mesazhe, ç’ka ka shtuar dozën e zemërimit tek Dritani, i cili është nisur me një kallashnikov në dorë drejt banesës. Naim Rashiti nga Grupi për Hulumtimin e Politikave në Ballkan ka thënë se në Evropë është kuptuar mirë se pa u zgjidhur çështja Kosovë - Serbi, nuk do të ketë perspektivë dhe paqe për Ballkanin. Paraardhesit tane primitive qendronin bashke per t'u mbrojtur dhe per te mbijetuar me shume, sesa per te krijuar lidhje te kuptimshme. • Dëshmi qe i ka përmbushur te gjitha detyrimet financiare (dëshmi nga. Përkufizimet dhe llojet e familjev. Kush e ndjen veten. Lidhje/Martesa serioze December 2, 2017 · Pershendetje jam Moza nga Nji fshat I durresit jam e divorcuar kam nji djale 14 vjecar kam punuar pune te ndryshme sot punoj si mjeke popullore sheroj disa semundje kerkoj nji person per lidhje martesore mosha e personit te jet deri ne 50 vjec une dhe 2muaj mbush 40 vjec. lidhje të forta me familjet e tyre dhe të tjerë i kanë shkëputur lidhjet ose e kanë humbur plotësisht kontaktin. “Prej të paktën një viti Nora është në lidhje jashtëmartesore me njërin prej avokatëve ndër më të njohurit në Kosovë dhe kjo është arsyeja e ndarjes. Njoftime, lajmerime dhe shpallje ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Mali i Zi. Dua një lidhje të fshehtë dhe të më ndihmojë nga ekonomija se jam zero. Dosjet sekrete për Gjykatën Speciale të krye-UDB-ashëve që. Kjo e fundit ndahet në disa kategori, në varësi të lidhjes që qytetari i huaj ka me atë australian. Jam e shkolluar dhe dua nje njeri serioze , te shko. Jam Lola nga Tirana, e kompletuar ne cdo drejtim me ekonomi te mirë jam shumë e mbajtur. Në familjen e Skënderbeut kemi lidhje martesore me princër sllavë dhe nënën e tij nga Pollogu. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në deklaratën e policvisë së Kosovës. Policia e Kosovës ka njoftuar se një bashkësi jashtë martesore me personin nën moshën 16 vjeçare është identifikuar gjatë ditës së djeshme në Fushë Kosovë, shkruan Kosova. Agjenci Lidhje Martesore Kurrë më parë nuk ka qënë më e lehtë se sot për ta gjetur njeriun e zemrës (SHPIRTIN BINJAK) Eshtë fare e thjeshtë, BEQAR,të-VE,apo të DIVORCUAR, vjen në ALM ku plotëson disa kritere bazë, dhe mundësitë për ta gjetur njeriun e jetës janë shumë të mëdha. "Edhe pse gjithçka është e shkruar në lidhje dhe në emrin tonë se ne jemi dhe e gëzojmë atë pronë, besoni që akoma ne kemi shqetësime nga kushërinj të caktuar duke pretenduar se ajo pronë është e tyre dhe se prona që ata pretendojnë që është e tyre nuk është dashur të shkojë nëpër familje të tjera që ne. Certifikatë për lidhje martese. Dëshiroj një lidhje serioze me nje zotri ku te mbizoteroj pozitivja te jet simpatik mbi 50 vjec. - Për porositjen e certifikatës mbi aftësinë martesore nuk është e nevojshme prania e partnerit, i cili banon në Zvicër. Dhurata martesore. Dilni shpesh për drekë me njëri-tjetrin dhe njihni shijet reciproke në ushqime dhe kafe Merrni borxh objekte nga tavolina e tjetrit dhe mbështeteni tek ai në. Jam Lola nga Tirana, e kompletuar ne cdo drejtim me ekonomi te mirë jam shumë e mbajtur. Sipërmarrja e skelës së Durrësit re në duart e tij. Por një gjë është dukshëm e qartë në libër: Aty, të dy shkrimtarët janë si dy maja që kanë arritur kulminacionin më të lartë dhe pavarësisht se përplasen. Faktin se ai ka shërbyer në Kosovë e ka thënë vetë ai në deklaratën e tij pas emërimit ambasador në Kosovë. Perkitazi me shkeljet e pretenduara te nenit 31 te Kushtetutes ne lidhje me nenin 6 te KEDNJ-se, parashtruesja e kerkeses pretendon shkelje te parimit te barazise se armeve dhe mospjesemarrjes ne shqyrtim gjyqesor. Shumë familje kërkojnë shuma marramendëse si dhuratë martesore për vajzat e tyre. Dasma Shqiptare Vendi klasik ku duhet mbajtur unaza martesore eshte gishti i katert i dores se majte. Një çift i lumtur kanë zbuluar këshillat e tyre për një martesë të qëndrueshme me rastin e festimit të përvjetorit të 82-të të martesës. Agjencia martesore - Bashkohu Jeni të sinqertë në kërkesë, se ndihma u vjen. nëse është në lidhje martesore apo lidhje familjare deri në shkallën e dytë me një (1) anëtar tjetër apo zyrtar të KKRF-së; 7.